Uprawnienia SEP Bytom

Uprawnienia SEP – czym są i jak je zdobyć

Zdobycie dodatkowych kwalifikacji zawodowych, zawsze wiąże się z uzyskaniem znacznie większych możliwości i łatwiejszym poszukiwaniem pracy lub zmianą dotychczasowej. Jednym ze sposobów na podniesienie swoich kwalifikacji i znalezienie się jako pracownik w dobrze opłacanych sektorach:

·       przemysłowym i produkcyjnym,

·       energetycznym,

·       transportowym i budowlanym,

jest zdobycie uprawnień SEP, czyli uprawnień wydawanych prze Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Uprawnienia SEP Bytom można zdobyć wybierając naszą firmę, jako jednostkę organizującą szkolenie, a także egzamin, który przeprowadzany jest ustnie przez komisję egzaminacyjną powołaną przez Prezesa URE. Można u nas zdobyć uprawnienia SEP z grup:

·       G1, czyli uprawnienia SEP elektryczne do eksploatacji lub dozoru maszyn, urządzeń lub sieci elektrycznych,

·       G2, czyli uprawnienia SEP energetyczne i ciepłownicze, do eksploatacji lub dozoru maszyn, urządzeń lub sieci energetycznych,

·       G3, czyli uprawnienia SEP gazowe, do eksploatacji lub dozoru maszyn, urządzeń lub sieci gazowych.

 

Uprawnienia SEP – dla kogo?

Uprawnienia SEP może zdobyć każdy, kto posiądzie odpowiednią wiedzę. Jednak są to uprawnienia w głównej mierze skierowane do pracowników z sektorów przemysłowego, gazowego, energetycznego, budownictwa, instalatorstwa, klimatyzacji oraz wentylacji.

Uprawnienia SEP może zdobyć każdy, kto poszukuje nowych wyzwań w pracy zawodowej, chce uzyskać większe kompetencje, a także zwiększyć swój zakres umiejętności.

Wybierając nas, jako organizatorów szkolenia oraz egzaminu, wybieracie Państwo doświadczoną firmę, która dostarczy niezbędne narzędzia, pozwalające poszerzyć wiedzę i tym samym zdobyć zdecydowanie większe możliwości zawodowe.

Uprawnienia Energetyczne Bytom

Uprawnienia Energetyczne – możliwości i przeznaczenie

Uprawnienia energetyczne, czyli uprawnienia z grupy G2, to uprawnienia SEP, które skierowane są do ludzi pracujących przy eksploatacji lub dozorze:

·       urządzeń lub maszyn energetycznych bądź cieplnych,

·       sieci energetycznych oraz sieci cieplnych,

·       w elektrowniach, elektrociepłowniach oraz firmach zajmujących się przesyłem, produkcją lub magazynowaniem energii cieplnej i elektrycznej,

·       w przemyśle oraz w branżach produkcyjnych.

Zdobycie uprawnień G2, w zakresie „E” - eksploatacja oraz „D” - dozór, możliwe jest poprzez skorzystanie z oferty naszej firmy. Dzięki temu, umożliwia się zdobycie wiedzy na trwającym cały dzień wykładzie, a następnie potwierdzenie jej na egzaminie ustnym. Zdobycie uprawnień G2, daje bardzo duże możliwości, zarówno pod kątem zmiany środowiska pracy, jak również rozwinięcia się w dotychczasowym środowisku pracy.

Uprawnienia z grupy G2 – dlaczego warto?

Jeżeli zastanawiacie się Państwo czy warto zdobyć uprawnienia energetyczne Bytom, to na pewno poniższe argumenty przemówią jak najbardziej korzystnie:

·       zdobycie uprawnień G2, pozwoli zwiększyć szansę na lepszą pracę lub wyższe stanowisko, bardziej odpowiedzialne i tym samym lepiej płatne,

·       zdobycie uprawnień G2, znacząco zwiększa szansę na znalezienie nowej pracy, ponieważ osoby posiadające uprawnienia energetyczne należą do najbardziej poszukiwanych osób na rynku pracy,

·       zdobycie uprawnień G2, pozwoli poszerzyć horyzonty, także pod kątem nowych możliwości biznesowych, w tym otworzenia własnej firmy.

Uprawnienia elektryczne Bytom

Uprawnienia elektryczne – przeznaczenie

Uprawnienia elektryczne, czyli uprawnienia SEP grupy G1, to najczęściej wydawane i jednocześnie najbardziej powszechne uprawnienia SEP na rynku. Jednocześnie znaczna część firm produkcyjnych, przemysłowych, energetycznych i budowlanych poszukuje pracowników posiadających uprawnienia elektryczne, które dzielą się na:

·       uprawnienia SEP – G1 typu „E” - do eksploatacji urządzeń i sieci elektrycznych,

·       uprawnienia SEP – G1 typu „D” - uprawniające do dozoru pracy urządzeń i sieci elektrycznych,

Uprawnienia elektryczne Bytom można zdobyć poprzez wybór naszej firmy jako organizatora szkolenia, a następnie jako jednostkę odpowiedzialną za organizację ustnego egzaminu. Ustny egzamin przeprowadzony jest przez komisję wybraną przez Prezesa URE.

Przeznaczeniem uprawnień SEP w grupie G1, jest praca przy:

·       urządzeniach oraz maszynach elektrycznych do napięcia 1KV, lub powyżej 1KV,

·       sieciach elektrycznych,

·       sieciach trakcyjnych, wykorzystywanych w transporcie elektrycznym,

·       sieciach alarmowych oraz przeciwpożarowych,

·       urządzeniach produkcyjnych oraz przemysłowych, które zasilane są energią elektryczną.

Uprawnienia elektryczne – zwiększ swoje możliwości

Zdobywając uprawnienia elektryczne znacząco zwiększacie Państwo swoje możliwości jako pracownika. Dodatkowo, znacznie zwiększacie swoją wartość jako osoby na rynku pracy, głównie ze względu na deficyt osób, które takie uprawnienia posiadają.

Uprawnienia SEP, to jedne z najbardziej poszukiwanych uprawnień na rynku pracy. Wiele firm, posiadanie ich uznaje za warunek konieczny w procesie rekrutacji. Jest to tylko jeden z wielu czynników, bowiem kolejne, to:

·       możliwość pracy w warunkach, w których nie każda osoba jest w stanie pracować,

·       możliwość uzyskania odpowiedniej wiedzy odnośnie działania i pracy sieci i urządzeń elektrycznych,

·       doświadczenia w zakresie pracy z urządzeniami oraz sieciami elektrycznymi.

Wybór szkolenia i uzyskanie uprawnień elektrycznych, jest więc jedną z najlepszych inwestycji jakie można poczynić w zakresie własnego rozwoju osobistego.

Sprawdź również szkolenia w miastach:

 

NOWA CENA
SZKOLENIA
I EGZAMINY
SEP
620 zł
530
Przy zakupie kursu SEP otrzymasz rabat 40% na szkolenie Pomiary Elektryczne w praktyce!
ZAPISZ SIĘ