Uprawnienia SEP Toruń

Stowarzyszenie Elektryków Polskich od roku 1919, czyli od daty powstania, zajmuje się przepisami oraz regulacjami praw elektrycznych, energetycznych i gazowych. Jednocześnie, stowarzyszenie to odpowiada za wydawanie uprawnień z zakresu SEP, czyli uprawnień elektrycznych, energetycznych i gazowych.

Uprawnienia SEP to nic innego, jak certyfikat, który mówi, że jego posiadacz może zgodnie z prawem pracować przy eksploatacji lub dozorze sieci, instalacji lub urządzeń wymienionych w tym dokumencie. Uprawnienia te, są zatem bardzo istotne dla osób, które pracują i chcą pracować w przemyśle, branży energetycznej, cieplnej, gazowej lub elektrycznej.

Uprawnienia SEP Toruń – jak zdobyć

Zdobycie uprawnień SEP z różnych grup uprawnień jest dziś łatwiejsze niż myślicie. Wystarczy zgłosić się do nas. Nasza jednostka organizuje szkolenia, po których organizowany jest egzamin, którego zdanie jest równoznaczne z uzyskaniem uprawnień SEP. Na organizowanych przez nas szkoleniach wykładają doświadczeni i bardzo zaangażowani specjaliści, którzy zajmują się od lat przekazywaniem wiedzy z zakresu efektywności i bezpieczeństwa pracy przy urządzeniach elektrycznych, gazowych i energetycznych.

Zdobycie uprawnień SEP z grupy G1, G2 lub G3 pozwala na poszerzenie swoich możliwości zarobkowych i zdobycie większej wiedzy w stosunku do posiadanej dotychczas. Uprawnienia SEP przyznawane są w grupach:

·        G1 – grupa uprawnień elektrycznych,

·        G2 – grupa uprawnień energetycznych,

·        G3 – grupa uprawnień gazowych.

Uprawnienia elektryczne Toruń

Uprawnienia elektryczne, czyli uprawnienia grupy G1 to uprawnienia przyznawane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Uprawnienia te przyznawane są w dwóch wersjach – wersji „E”, czyli uprawniające do prac eksploatacyjnych oraz w wersji „D”, czyli uprawniające do prac dozorowych.

Ponadto, uprawnienia elektryczne można uzyskać do pracy przy sieciach, instalacjach i urządzeniach do 1kV oraz powyżej 1kV, w zależności od potrzeb oraz posiadanej i zdobytej wiedzy.

Zdobycie uprawnień elektrycznych odbywa się poprzez odbycie całodniowego szkolenia, a następnie zdanie egzaminu. Egzamin zdaje się przed komisją powołaną przez prezesa URE, natomiast szkolenie organizowane jest przez naszą jednostkę, a wykładowcami są bardzo doświadczone osoby, mające od lat kontakt z pracą oraz szkoleniem innych.

Uprawnienia elektryczne Toruń – możliwości

Po zdobyciu uprawnień elektrycznych pojawiają się przed Państwem nowe możliwości. Uprawnienia te bowiem pozwalają na:

·        pracę przy sieciach oraz instalacjach elektrycznych, a także urządzeniach elektrycznych,

·        pracę przy specjalistycznych sieciach trakcyjnych,

·        pracę przy urządzeniach, które zasilane są energią elektryczną,

·        pracę przy konserwacji oraz serwisowaniu wszelkich maszyn i urządzeń oraz sieci zasilanych energią elektryczną,

·        pracę przy urządzeniach pomiarowych oraz regulujących, związanych z energią elektryczną.

Jak widać zdobycie uprawnień SEP z grupy G1 daje bardzo duże możliwości. Uprawnienia te można zdobyć dzięki naszej jednostce, która od lat zajmuje się organizacją szkoleń oraz egzaminów właśnie celem zdobycia uprawnień SEP.

Uprawnienia energetyczne Toruń

Kolejna grupa uprawnień SEP to uprawnienia energetyczne, czyli uprawnienia z grupy G2. Jest to grupa, która obejmuje szeroko rozumianą branże energetyczną oraz cieplną, wentylacyjną czy klimatyzacyjną. Uprawnienia elektryczne, umożliwiają zdobycie stosownej wiedzy oraz odpowiednich kwalifikacji, co znacząco wpływa na możliwości poruszania się po rynku pracy.

Uprawnienia energetyczne udzielane są po odbyciu się całodniowego szkolenia, a następnie zdaniu egzaminu bezpośrednio przed komisją powołaną przez prezesa URE. Organizujemy szkolenia tego typu w całej Polsce – również w Toruniu, umożliwiając zdobycie wiedzy wszystkim zainteresowanym.

Uprawnienie energetyczne Toruń – możliwości

Uprawnienia energetyczne nie są tak popularne jak elektryczne. Jednak zapotrzebowanie na pracowników, którzy wiedzą jak pracować efektywnie i bezpieczne z urządzeniami i sieciami tego typu jest ogromne. Zdobycie uprawnień G2 daje zatem bardzo duże możliwości. Uprawnienia energetyczne uprawniają do pracy z :

·        instalacjami, sieciami oraz urządzeniami energetycznymi, tworzącymi energię, transportującymi i magazynującymi energię,

·        instalacjami sieciami oraz urządzeniami grzewczymi i cieplnymi,

·        instalacjami oraz urządzeniami wentylacyjnymi,

·        instalacjami oraz urządzeniami klimatyzacyjnymi,

·        specjalistycznymi urządzeniami energetycznymi jak pompy, turbiny oraz urządzenia i maszyny prądotwórcze.

Sprawdź również szkolenia w miastach:

NOWA CENA
SZKOLENIA
I EGZAMINY
SEP
620 zł
530
Przy zakupie kursu SEP otrzymasz rabat 40% na szkolenie Pomiary Elektryczne w praktyce!
ZAPISZ SIĘ