Uprawnienia SEP Gliwice

Zdobądź uprawnienia SEP Gliwice

Uprawnienia nadawane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich to jedne z najstarszych uprawnień dostępnych w naszym kraju. Są to uprawnienia elektryczne, energetyczne i gazowe, dostępne dla osób, które zdobyły określony poziom wiedzy na temat sieci i urządzeń, ich działania oraz budowy.
Uprawnienia SEP przyznawane są po odbyciu szkolenia, a następnie po zdaniu egzaminu, który odbywa się przed komisją powołaną przez prezesa URE.

 

 

Jakie są rodzaje i typy uprawnień SEP

Uprawnienia SEP Gliwice wydawane są w trzech, następujących grupach: • grupa G1 – to uprawnienia elektryczne, dotyczące instalacji oraz urządzeń elektrycznych do mocy 1KV oraz powyżej mocy 1KV, • grupa G2 – to uprawnienia energetyczne i ciepłownicze, dotyczące instalacji i urządzeń energetycznych oraz ciepłowniczych, • grupa G3 – to uprawnienia gazowe, dotyczące urządzeń gazowych i instalacji gazowych. Każda grupa uprawnień SEP umożliwia zdobycie uprawnień w dwóch typach. Uprawnienia typu „E” służą pracy przy eksploatacji urządzeń, sieci, instalacji i maszyn. Uprawnienia typu „D” służą pracy przy nadzorze nad sieciami oraz urządzeniami i maszynami.

Jak zdobyć uprawnienia SEP

Uprawnienia SEP Gliwice można zdobyć zdając egzamin przed specjalną komisją egzaminacyjną. Nasza firma organizuje specjalistyczne szkolenia, zarówno w Gliwicach jak i pozostałych miastach całego kraju. Szkolenie trwa jeden dzień, zakończone jest egzaminem, po zdaniu którego wydawane jest uprawnienie danej grupy uprawnień.

Uprawnienia energetyczne Gliwice

Uprawnienia energetyczne to grupa uprawnień oznaczana jako G2. Wydawane są przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich i są drugą, najstarszą grupą uprawnień wydawaną przez to stowarzyszenie. Rozwój energetycznego i ciepłowniczego segmentu rynku sprawił, że osoby posiadające uprawnienia energetyczne są bardzo poszukiwane na rynku pracy i z łatwością znajdują zatrudnienie w branży energetycznej i ciepłowniczej. Uprawnienia energetyczne dają szerokie możliwości rozwoju kariery zawodowej Posiadanie uprawnień energetycznych Gliwice zapewnia możliwość pracy nie tylko w segmencie energetyki i ciepłownictwa, ale także w innych gałęziach. Posiadanie uprawnień G2, w typie E – eksploatacyjnym lub D – dozorowym. Uprawnienia pozwalają pracować przy: • instalacjach oraz urządzeń energetycznych, • instalacjach oraz urządzeniach ciepłowniczych, • kotłach oraz turbinach wodnych i parowych, • specjalistycznych instalacjach klimatyzacyjnych, • urządzeniach prądotwórczych i energotwórczych, • urządzeniach wentylacyjnych i instalacjach wentylacyjnych. Osoby, które zdecydują się na nasz kurs i ukończą go, a następnie zdadzą egzamin, będą mogły znaleźć zatrudnienie w branży energetycznej, ciepłowniczej, przemysłowej lub budowlanej.

Uprawnienia energetyczne Gliwice – jak uzyskać

Uprawnienia energetyczne Gliwice najłatwiej uzyskać poprzez skorzystanie z oferty naszej firmy. Jednodniowe szkolenie i zdanie egzaminu pozwala otrzymać uprawnienia typu „D” lub typu „E”. Uprawnienia te ważne są w całej Polsce i przyznawane są na określony okres czasu, po którym trzeba je odnowić. Skorzystanie z oferty naszej firmy wiąże się nie tylko ze zdobyciem uprawnień, ale również ze zdobyciem bardzo wartościowej wiedzy, która pozwoli zwiększyć swoje kompetencje i tym samym możliwości.

Uprawnienia elektryczne Gliwice

Grupa uprawnień SEP G1 to grupa uprawnień elektrycznych, wydawanych przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Jest to najczęściej spotykany obecnie rodzaj uprawnień wydawany przez SEP, który należy do najczęściej wykorzystywanych. Uprawnienia elektryczne pozwalają na podjęcie pracy i wykonywanie wielu zawodów w różnych branżach, począwszy od branży energetycznej, poprzez przemysł, transport i budownictwo. Uprawnienia te, podobnie jak uprawnienia G2, mogą być wydane w typie „E”, czyli dotyczyć eksploatacji lub w typie „D”, czyli dotyczyć dozoru.

Uprawnienia elektryczne Gliwice – poszerz swoje kompetencje

Uprawnienia elektryczne Gliwice pozwalają znacząco zwiększyć kompetencję osoby, która je posiada. Specjaliści mający wiedzę oraz uprawnienia znajdą zatrudnienie w wielu gałęziach gospodarki i mogą wykonywać obowiązki przy: • instalacjach i sieciach elektrycznych oraz prądowych, • urządzeniach i maszynach elektrycznych, • urządzeniach i maszynach zasilanych silnikami elektrycznymi, • instalacjach oraz sieciach elektrycznych budowlanych, • sieciach oraz urządzeniach trakcyjnych. Jak widać odbycie szkolenia oraz zdanie egzaminu otwiera wiele dróg kariery, zwiększa szanse na uzyskanie awansu i wyższej płacy lub zmianę pracy na lepszą.

Uprawnienia elektryczne Gliwice – tylko u nas

Nasza firma organizuje specjalistyczne szkolenia, na których mogą Państwo zdobyć uprawnienia elektryczne Gliwice z grupy G1. Szkolenie trwa jeden dzień i zakończone jest egzaminem. Zapewniamy doświadczoną kadrę szkoleniową oraz odpowiednie pomoce naukowe i warunki do nauki. Zachęcamy do skorzystania z naszej, bardzo zróżnicowanej oferty.

 

Sprawdź również szkolenia w miastach:

NOWA CENA
SZKOLENIA
I EGZAMINY
SEP
620 zł
530
Przy zakupie kursu SEP otrzymasz rabat 40% na szkolenie Pomiary Elektryczne w praktyce!
ZAPISZ SIĘ